Anasayfa » Bilgisayar Donanımları, Genel

Logitech Mouse Tuş Atama

3 Nisan 2011 6.057 kez okundu Yorum yok
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 oy,5 üzerinden : 3,67 )
Loading...

Bu yazımda sizlere logitech marka mouse larda bulunan tuşların görevlerini değiştirmeyi ve yeni özellikler atamayı anlatacağım.Ben v550 modeli için anlatacağım siz diğer moddeller için aynı yolu izleyebilirsiniz.

Öncelikle logitechin sitesinden mousemize uygun küçük bir yazılım indireceğiz.Logitech sitesine giriyoruz.Arama kutusuna v550 yazıyoruz ve bekliyoruz.Arama kutusu bize olası sonuçları gösteriyor.Biz buradan mousemizi seçiyoruz ve sayfasına gidiyoruz.Üstte download kısmına tıklıyoruz.Açılan sayfadan işletim sistemimizi seçiyoruz.Açılan menüden setpoint (programın adı) seçiyoruz.Bilgisayar mimarisini seçiyoruz (32-bit , 64-bit) ve download ediyoruz.

İndirdiğimiz programı kuruyoruz, en son aşamada isterseniz ürününüzü kaydettirebilirsiniz.

Program simge durumunda başlamıştır.Programda tuş atamadan pil seviyesine kadar herşeyi görebilirsiniz(mousenizin markasına göre).

Button Settings e giriyoruz ve işlevini değiştirmek istediğimiz butonu button select bölümünden seçiyoruz. Daha sonra sağ tarafta select task bölümünden istediğiniz görevi atayabilirsiniz.Other derseniz daha çok seçenek sunulacaktır.İşlemi uyguladıktan sonra yeni özellikleriyle mousenizi kullanabilirsiniz.Örnek olarak ben gibi copy-paste işleriyle çok uğraşıyorsanız.left scroll-copy, right scroll-cut,middle button-paste olarak ayarlayabilirsiniz.Böylece kısayol olarak kullandığımız ctrl-v vs tuşları daha da kısaltabilirsiniz 🙂

<<< Önceki:

Sonraki: >>>


Facebookta Paylaş

Yorum Bırakın!

Yorum yaz, yada kendi sitende trackback (Geri besleme) olarak ekle. Ayrıca RSS ile bu konuya üye olabilirsin. .

Nazik olun. Temiz tutun. Konu dışına çıkmayın. Spam yaratmayın.

Bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bloğumuz gavatarı desteklemektedir. Kendi gavatarınızı edinmek için lütfen Gravatar a üye olun.