Anasayfa » Wordpress

WordPress Otomatik Güncelleme Sorun ve Çözümü

21 Nisan 2011 3.579 kez okundu Yorum yok
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy,5 üzerinden : 5,00 )
Loading...

WordPress kullanan arkadaşlar bilir, genelde wordpressin yeni bir sürümü çıktığında güncellemek isteriz ancak otomatik güncelle dediğimizde bizden ftp şifremizi falan ister ve güncellemeyi başlattığımızda bir kaç dakika bekler. Daha sonra yönetim paneline girdiğimizde “Otomatik WordPress güncelleme denemesi başarısız oldu” şeklinde hata ile karşılaşırız . Her güncellemek istediğimizde hostumuzda yedek aldığı için bizim web alanımızda gereksiz yere şişer.

Bu problemlerin önüne geçmek ve güncellemeleri sorunsuz yapmak için size bir eklenti önereceğim. Bu eklentiyi kurduktan sonra otomatik güncellemeleriniz (otomatik derken tabi ki sizin komutunuz ile) sorunsuz bir şekilde gerçekleşecek ve sizi başka çareler aramaktan kurtaracaktır. Aşağıda linkini vereceğim eklentiyi wordpress > wp-content > plugins klasörü altına atıyoruz. Wp-admine giriş yapıyoruz > eklentiler > fix-plugin-update eklentisini etkinleştiriyoruz. Daha sonra Güncelleştirmelerin altında wordpressin son sürümünü otomatik güncelle deyip ftp şifremizi giriyoruz. Güncelleme 1-2 dk içinde sorunsuz bir şekilde yapılacaktır.

ÖNEMLİ:Eklentinin yaptığı iş ftp klasörünüzdeki bazı klasörlerin ftp izinlerini değiştirmektir. Bu yüzden güncelleme sonrası eklentiyi etkisizleştirmeyi unutmayın.

Güncelleme yapmadan önce dosyalarınızın yedeğini almayı unutmayın.

Eklentiyi İndir

<<< Önceki:

Sonraki: >>>


Facebookta Paylaş

Yorum Bırakın!

Yorum yaz, yada kendi sitende trackback (Geri besleme) olarak ekle. Ayrıca RSS ile bu konuya üye olabilirsin. .

Nazik olun. Temiz tutun. Konu dışına çıkmayın. Spam yaratmayın.

Bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bloğumuz gavatarı desteklemektedir. Kendi gavatarınızı edinmek için lütfen Gravatar a üye olun.