Anasayfa » Android

Uygulama Kilitleyici Yeniden Yayında!

2 Ağustos 2015 18.582 kez okundu Yorum yok
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 oy,5 üzerinden : 3,67 )
Loading...

11

Merhaba arkadaşlar, kısa bir süre önce yaşanan bir aksaklık nedeniyle yayından kaldırılan uygulamamız yeniden yayınlanmıştır. Güncel halini indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Geliştirdiğimiz bu uygulama bir uygulama şifreleyicidir. Uygulama Kilitleyici, telefonunuzda yüklü olan diğer uygulamalara şifre koymayı sağlayan bir güvenlik uygulamasıdır. Sms uygulamanıza, whatsapp uygulamanıza, dosyalarınıza, banka uygulamanıza, fotograflarınıza  vs erişim şifresi koyabilirsiniz. Böylece bu uygulamaları açmaya çalışan birisi öncelikle şifreyi girmesi gerekecek ve izinsiz erişimlerin önüne geçmiş olacaksınız.

Açıklama

Uygulama Şifreleyici ile cihazınızdaki yüklü uygulamalara şifre koyabilirsiniz. Böylece sizden başka birisi uygulamayı açmaya çalıştığında öncelikle şifre girmesi gerekir aksi taktirde uygulamaya erişemez. Günümüzde telefonların sıkça kullanılması nedeniyle, insanlar birbirlerinin telefonlarını incelemek isteyebiliyorlar. Ancak bu sırada kişinin özel bilgilerine de bilerek veya yanlışlıkla erişebiliyorlar. Ya da oyun oynamak için sizden telefonunuzu aldıklarında kişisel bilgilerinize erişmelerini istemezsiniz. Bunun önüne geçmek için Uygulama Kilitleyiciyi kullanmalısınız.Smslerinizin okunmasını istemiyorsanız, whatsapp a girmelerini, galeriye erişmelerin engellemek istiyorsunuz. Ayrıca cihazınızda yüklü banka uygulamasının da güvenliğini artırmak istiyorsanız uygulamamızı denemelisiniz.

Kullanımı:

Uygulamayı açtıktan sonra ilk şifre olarak 1111 giriniz. Karşınıza gelen ekrandan Uygulama Seç bölümüne girin ve şifrelemek istediğiniz uygulamaları seçin.

Geri gelerek Ayarlar bölümüne giriniz. Burada 3 farklı koruma modu bulunmaktadır. Bunları detayları şu şekilde:

-Sürekli Koruma (Yüksek Koruma): Seçtiğiniz uygulamaya girerken şifre sorulur. Uygulamadan ayrılıp tekrar girdiğinizde tekrar şifre sorulur. Yani uygulamalara her girdiğinizde şifre istenecektir.

-Ekran Kilidi Etkin (Orta Koruma): Eğer sürekli korumayı devre dışı bırakıp bunu seçerseniz, uygulamara girerken bir kere şifre sorar ve bir daha şifre sormaz, ta ki telefonunuzun ekranını kilitleyip tekrar açana kadar. Ekranınızı tekrar açtığınızda tekrar şifre sorar, yani telefon sizin elinizdeyken bir daha şifre sormaz.

-Süre Sonunda Kilitle (Düşük Koruma): Belirlediğiniz süre geçtiğinde tekrar şifre sorar. Yani 5 dk ayarlar iseniz. 5 dk içinde ekranı kapatsanız dahi şifre sorulmaz. Uygulamadan ayrıldığınızda süre işlemeye başlar ve bittiğinde koruma etkin moda geçer.

Ayrıca bu üç ayardan istediğinizi beraber seçebilirsiniz. Örneğin hem ekran kilidi hem süre seçebilirsiniz.

Uyarı: Uygulamayı açtığınızda ayarlardan şifrenizi değiştirin ve kurtarma email adresiniz mutlaka girin. Böylece şifreyi unutsanız, şifre ekranından şifre hatırlatma maili gönderebilirsiniz.

Uygulama ilk açıldığında cihaz yöneticisini etkinleştirmenizi istemektedir. Cihaz yöneticiliği etkinleştirilerek, Uygulama Kilitleyicinin başkaları tarafından silinmesini engellemiş olursunuz. Eğer uygulamayı kendiniz kaldırmak isterseniz
uygulamanın Ayarlar bölümünden Uygulamayı Kaldır seçeneği ile uygulamayı silebilirsiniz.

Aşağıdaki linkten veya android markette “kodmerkezi.net”  şeklinde arama yaparak uygulamaya erişebilirsiniz.

<<< Önceki:

Sonraki: >>>


Facebookta Paylaş

Yorum Bırakın!

Yorum yaz, yada kendi sitende trackback (Geri besleme) olarak ekle. Ayrıca RSS ile bu konuya üye olabilirsin. .

Nazik olun. Temiz tutun. Konu dışına çıkmayın. Spam yaratmayın.

Bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bloğumuz gavatarı desteklemektedir. Kendi gavatarınızı edinmek için lütfen Gravatar a üye olun.